Kredi Başvurusu

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Hızlı ve kolay kredi nasıl alınır? Yapı Kredi Bankası kredi faiz oranları nedir? Kredi başvurusu yapmadan önce bilmeniz gerekenleri anlattık.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ile sizin acil nakit ihtiyacınız ve ödemeleriniz için uygun kampanyalar yapan bu bankadan kredi şartlarına uygun olan her müşteri istediği zaman başvuru yapabilmektedir.

Ülkemizde kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası düşük faizli kredi kampanyaları ile hem müşterilerine hem de müşterisi olmayan herkese işlem yapmaktadır.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Limiti

Bu bankadan 100.000 TL’ye kadar tüketici kredisi alabilirsiniz. Ama bankanın normal olarak hızlı verdiği kredi limiti 30.000 TL’dir. 30 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bu krediyi alabilmeniz için banka politikasına uygun olmanız gerekiyor. Banka politikası sizin kredi notunuz ve kredi sicilinizdir. Bankalardan daha önce bir icralık durumunuz varsa banka size onay vermez.

Ayrıca kredi almak isteyenlerin bu bankaya özel kredi skoru 1200 ve üzerinde olması gerekiyor. Bu şartlara uygun olan her T.C. vatandaşı, banka şubesine gidip başvuru yapabilirler.

Ayrıca size vereceğimiz yöntemlerle oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde bankaya gitmeden istediğiniz zaman kredinizi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi Bankası üzerinden başvuru yapacaksanız en kolay yöntemlerden birisi internet sitesi üzerinden yapılan kredi başvurusudur. www.yapikredi.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra bireysel kredi başvuru formunu doldurarak işleminizi yapabilirsiniz.

Bu şekilde başvuru sonrasında cep telefonunuza sonuç gelir ve kredinizin onay alıp almadığını hemen görebilirsiniz.

Krediniz onay aldıysa banka şubesine evraklarınızla gidebilirsiniz. Bu bankadan gelir belgesiz kredi kullanmak istiyorsanız bu bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor.

Kredi notu iyi olan müşteriler her zaman onaylı kredisinin olduğunu da söylemek istiyoruz. 70.000 TL’ye kadar online kredi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

SMS İle Kredi Başvurusu

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için en kolay yol SMS ile başvuru yapmaktır diyebiliriz. Kredi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği kredi başvuru şekli SMS ile kredi başvurusudur. Yapı Kredi Bankası’ndan kısa mesaj yani SMS ile kredi alacaksınız cep telefonundan ücretli mesaj atmalısınız.

Bunun için cep telefonu mesaj kısmına girip Bireysel boşluk TCKN boşluk AYLIK GELİR yazarak 4411’e mesaj atmalısınız. Örnek: “Bireysel 1234567890 4000”

Bu şekilde yaptığınız kredi başvurusu hemen değerlendirilip size kısa süre içinde mesaj ile cevabı gelecektir. Bu kredi başvurusunu yaparken dikkat etmeniz gereken aylık gelir yeridir.

Aylık gelir yerine maaş bordronuzdaki miktarı giriniz. Banka sizden kredi kullanımı için evrak istediğinde bu bilgiye göre olan evrakı isteyecektir. Bu yüzden aylık gelirinizi doğru şekilde yazmalısınız ki bankada sorun yaşamayın.

Ayrıca bu bankadan gelir belgesi evrakınız ve kimlik belgenizle şubelerden de istediğiniz zaman başvurunuzu yapabilirsiniz.

ATM’den İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi ATM’sine giderek kartsız işlem menüsünden, “Başvurular” kısmına girip başvuru yapabilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi Şubesi’nin nerede olduğunu öğrenmek için buraya tıklayın.

Bu yöntemlerle yaptığınız başvurunun onay alması halinde bile bankaya giderek evraklarla kredi onayınızı almanız gerekiyor.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Kredi Faiz Oranları

Yapı Kredi bankası ferdi kredi adı altında verdiği ihtiyaç kredisinde %1.70 faiz oranı ile işlem yapmaktadır. Kredi başvurunuzu 100.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz.

Kredi başvurusu sonrasında aylık ne kadar ödeyeceğinizi görmek istiyorsanız aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Kredi Tutarı Aylık Vadeler Ödenen Aylık Taksit
10.000 TL 60 Ay 290 TL
20.000 TL 60 Ay 581 TL
40.000 TL 60 Ay 1.121 TL
50.000 TL 60 Ay 1.328 TL
75.000 TL 60 Ay 1.957 TL
90.000 TL 60 Ay 2.285 TL
100.000 TL 60 Ay 2.539 TL

*Bu verdiğimiz faiz oranları resmi kurumdan alınmış olup sizin kredi alacağınız zaman değişebilir. Bu sebeple güncel faiz oranlarını resmi internet sitesinden istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Kredi almak istiyorsanız ve kampanyalar hakkında bilgi almak istiyorsanız 0 850 222 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Etiketler

bankaci

Kredi Finans Uzmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı