Senetle Para

İstanbul’da Senetle Para Veren Kuyumcular

İstanbul’da senetle para veren kuyumcular var mı ? İstanbul’da senetle kredi veren kuyumcuları nasıl bulurum ? Senetle altın nasıl alınır ? Detaylar yazımızda..

Senet ile para veren güvenilir yerler arasında kuyumcular ilk sırada yer almaktadır. Gerçekleştirmiş oldukları ticari faaliyetler sebebi le senedin kurulma aşaması altına dayalı olarak gerçekleştirildiğinden, herhangi bir illegal durum ile karşılaşılmamaktadır. Talep edilen meblağ ile ödenecek tutar arasında meydana gelen fark oldukça düşüktür. Bu bağlamda senetle para veren kuyumcular sayesinde herhangi bir maddi kayıp oluşmadan kredi kullanılabilmektedir.

Temelde gerçekleşen işlem altın alışı şeklinde gerçekleşmesine rağmen, uygulamada altın satışı şeklinde oluşmaktadır. Söz konusu işlemin şeması; kredi talep eden kişi altın alır ve bu altını tekrar kuyumcuya satar. Fakat bu işlem hiç gerçekleşmeden alış ve satış arasında ki farklar aynen uygulanarak işlem maliyeti oluşturmaktadır. Bu durumda altın fiyatları işlem maliyeti için oldukça önem arz etmektedir.

İstanbul’da Senetle Para Veren Kuyumcular Nasıl Bulunur ?

Çevrenizdeki kuyumcuların çoğu senetle para vermektedir. Bunun için ilk etap da kendi çevremizi araştırmamız gerekmektedir. Özellikle daha önce alış veriş yaptığınız kuyumculara başvurmanızda fayda olacaktır. Kuyumcular kendilerinden daha önce alış veriş yapan kişilere kolay şekilde senetle para vermektedir. Google üzerinden yada sitemiz üzerinden diğer senetle para veren yerleri öğrenebilirsiniz.

Senetle Altın Nasıl Alınır ?

Senetle altın satma işlemini bazı kuyumcular veya bütün kuyumcular bazı müşterileri için gerçekleştirilmektedir. İkinci grupta gerçekleşen işlem tamamen ticari faaliyetler kapsamında gerçekleşmesinden dolayı sadece birinci durumu anlatmakta daha faydalı olacaktır. Senetle para veren kuyumcular olduğu gibi bu işlemin sadece ilk aşamasını gerçekleştiren kuyumcular da bulunmaktadır. Yani senet ile altın alımı yapılmaktadır.
Senet ile altın alım işlemi sadece belirli maliyet unsurları eklenerek senet üzerinde ödenecek tutar belirlenmektedir. Fakat bu işlem için kuyumcu kefil veya ipotek yoluna giderek teminat talebinde bulunabilir. Bu durumda kefil aracılığı ile gerçekleştirilen işlemlerde artı maliyetler de eklenerek bu maliyetler, talep edilen tutardan düşürülerek ihtiyaç duyulan para kullanıcıya verilmektedir. Senet özelliği itibari ile kullanım alanı oldukça kısıtlı olmasından kaynaklı olarak, kuyumcu sadece banka işlemlerinde senedi kullanmaktadır. Böyle bir durumunda farkında olan kuyumcular ise bu tür işlemlerde oluşacak maliyeti de ödeme planına yükleyebilmektedirler.

İstanbul’da senetle para veren kuyumcular her bölgeden ulaşılabilmektedir. Fakat işlemlere başlamadan önce detaylı araştırmalar yapmak istenmeyen durumların oluşmasını engelleyebilir. Tam bilgi ve gerekli şartların sağlanması durumunda işlemler başlatılarak talep edilen tutar, tüketiciye aktarılmaktadır. Senetle altın veren kuyumcuları öğrenmek için ilgili içeriklere ulaşarak lokal düzeyde bilgi alabilirsiniz.

İstabul'da Senetle Para Veren Kuyumcular
İstabul’da Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Para Alma

Senetle para alma işlemi birçok alanda gerçekleşen ve dolaylı olarak belirli işlemlerin yürütülmesi sonucunda elde edilen borç para olarak değerlendirilmektedir. Bu süre içinde ihtiyaç duyulan nakit para için öncelikli olarak banka kredilerini tercih etmek en doğru karar olabilir. Zira ödeme planları, ödeme sırasında güçlüğe düşme veya ödemelerin hiç gerçekleşmemesi gibi ihtimaller göz önünde bulundurularak İstanbul’da senetle para veren kuyumcular yönelmek daha karlı bir hareket olacaktır.

Senetle para almanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunlar arasında kuyumcular, beyaz eşyaların alımı satımı sonucunda para edinme veya illegal düzeyde tefeciler. Bu sırlanan yöntemleri içinde ise en güvenilir olan kuyumcular olmaktadır. Senetle beyaz eşya alımı satımı sonucunda, ürün satılmayabilir veya değerinin çok altında bir tutara satılabilir. Bu durum piyasa koşullarına göre belirlenmesinden dolayı aslında oldukça riskli bir yöntem olarak değerlendirilmektedir.

Bir diğer yöntem olan tefeci yolu ile kredi alma işlemi ise oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreç lehtar tarafından yönetilmesinden dolayı, ödenmesi gereken tutarlar oldukça yüksek rakamlardan oluşabilmektedir. Üstelik tek bir senet yerine birden fazla senet yapılması, ihtiyaç sahibini büyük bir kıskacın içine sokabilmektedir. Bu durumda tefecilik senetle para bulma yöntemleri arasında değerlendirilmemesi gereken bir yoldur. İstanbul’da Senetle para veren kuyumcular ise yasal sürece uyarak işlemleri başlatır ve yine bu sürece uyarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Senetle Kredi Kullanma

Kredi notunun düşük olmasına bağlı olarak birçok tüketici ihtiyaç duyduğu nakde ulaşmakta güçlük çekmekteydi. Bu durumun farkında olan bankalar oluşturmuş olduğu bazı kampanyalar ile kredi kullandırma işlemi gerçekleştirmekte. Oluşturulan senet ve sözleşme ile banka kredilerinden faydalanmak mümkün hale geldi. Kara listede yer almama şartı ile kredi sicili bozuk olsa bile senet ile kredi kullanılabilmektedir.

Senetle Para Veren Yerler hakkında ki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı