Kredi Başvurusu

Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Kredi başvurusunda istenilen belgeler nelerdir? Denizbank kredi faiz oranları nedir? Denizbank bireysel kredi kullanmak isteyenler hangi şartlara uygun müşteri olmalıdır? Kredi notu kredi almak için önemli mi? Ne kadar limitle, ne kadar ay vadeli kredi alabilirsiniz?

Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Denizbank ülkemizde kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenidir. Bunun sebebi uygun faizlerle kredi vermesi ve her müşteriye ayrı kredi kampanyası yapmasıdır.

İhtiyaç kredisi alacak müşteriler meslek gruplarına göre kredi alabilirler. Emekli kredisi, tüketici kredisi, eğitim kredisi, öğrenci kredisi, ev hanımlarına kredi, düğün kredisi, tadilat kredisi, bayram kredisi, tatil kredisi gibi birçok kredi kampanyası ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Denizbank bireysel kredilerinde müşterilerin kredi şartlarına uygun olması çok önemlidir. Kredi şartları kötü olan müşteriler başvuru yapsalar dahi onay alamazlar. Bu yüzden banka şartlarını iyi bilmeli ve kredi siciliniz hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Şimdi sizlere bu bankanın kredi başvuru şartlarını, kredi hesaplamasını ve nasıl anında kredi alabileceğinizi söyleyelim.

Denizbank Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

18 yaşından büyük olan ve 75 yaşından küçük olan herkes bu bankadan kredi başvurusu yapabilir. Kredi alacak olan müşterinin sadece kredi notunun en az 1100 ve üzerinde olması gerekiyor.

Kişi eğer emekli ise ve emekli maaşını bankaya taşımak istiyorsa bu sefer kredi notu fazla önemli değildir.

Kredi alacak olan müşteri bankalardan dolayı icralık olduysa da kredi başvurusu yapsa dahi ekranlarda karşısına çıkacak ve başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Banka genel olarak uzaktan onay alan kredilerde gelir belgesiz olarak işlem yapmaktadır. Ama eğer banka şubesine giderseniz bankaya giderken evraklara ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca uzaktan başvuru yaptınız ve limit yetersiz gelirse bu limit üzerinde kredi almak içinde bankaya evrak vermeniz gerekiyor.

Kredi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler Hangileri?

Müşterilerin merak ettiği konulardan birisi de bankaya giderken hangi evrak ve belgeler götürüleceğidir. Bu genel olarak her bankada aynı işlemde olsa da bankalar bazen kredi onay için sadece kimliğinizi de isteyebilirler.

Denizbank banka şubelerinden yapılan bu kredi başvurularında yanınızda şu evraklar olsa yeterli olacaktır.

  • TC Kimlik yazan bir nüfus cüzdanı
  • Bankadan alınan kredi başvuru formu
  • Kredi alacak olan kişinin ikametgâh belgesi
  • Gelir belgeleri ve işyerlerinin imza sirküleri
  • Diğer evraklar
denizbank-kredi-basvurusu
Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu bankadan kredi alacaksanız öncelikle kredi başvurusu yapacağınız yöntemi önceden belirlemeniz gerekiyor. İhtiyaç kredilerinde bu banka 55.000 TL’ye kadar kredi hizmeti veriyor.

60 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde SMS kredi, WEB Kredi, Banka kredisi, ATM kredi, İnternet Kredi ve Online kredi olarak hizmetler verilmektedir.

Eğer oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız mesaj atarak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan mesaj atmak için Liraya ihtiyacınız olacaktır. Eğer sorun yoksa mesaj kısmına geli büyük harflerle KREDİM yazın sonra bir boşluk bırakın ve kendi TC numaranızı yazın. Bu şekilde mesajı 3280’e gönderin.

Kredi başvurusu yaptıktan sonra kredinizin bankaya ulaştığına dair bir mesaj gelecektir. Bu mesajdan sonra olumlu veya olumsuz mesajı gelecektir.

Onay gelirse mesajda limit yazacaktır. Bu limitle kredinizi banka şubelerinden kimlikle kullanabilirsiniz. Ayrıca yine kolay bir başvuru olan www.denizbank.com sitesine girerek bireysel kredi başvurusu yapabilirsiniz. İki kredi sonucu da cep telefonunuza gelecektir.

Denizbank Kredi Hesaplama

55.000 TL’ye kadar verilen ihtiyaç kredisinde faiz oranı %1.59 olarak bilinmektedir. Bu kredileri 60 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere aylık ne kadar ödemeniz gerektiğini söyleyeceğiz.

Verilen Kredi Vade Aylık Taksit Ödemesi
5.000 TL 60 Ay 140 TL
10.000 TL 60 Ay 281 TL
20.000 TL 60 Ay 562 TL
30.000 TL 60 Ay 843 TL
40.000 TL 60 Ay 1.125 TL
50.000 TL 60 Ay 1.406 TL

*Verdiğimiz 2019 faiz oranları Denizbank resmi internet sitesinden alınmıştır. Bu faiz oranları sizin kredi notunuza göre değişebilir. Güncel faizleri banka şubelerinden ve internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Etiketler

bankaci

Kredi Finans Uzmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı